Bylinkárna

V první řadě chci upozornit, že ne každému pomůže bylinka, jež pomohla jinému. A u všech bylinných čajů dodržujte přestávky a čaje užívejte jen s rozumem. Ne každá bylinka je bezpečná a tak je třeba dávkovat.

 

Detoxikace:

    V poslední době se na mě nemálo lidí obrací kvůli detoxikaci organismu. Je fajn, že si stále víc lidí uvědomuje její důležitost. A to především po dobrání antibiotik. Po těch je dobré doplnit laktobacily. Antibiotika totiž poněkud pročistí střeva od bakterií, ale i od těch které tam potřebujem.

 

    Doporučit také mohu medovou masáž... šikovná masérka vám i sdělí po masáži, jak moc jste měli tělo zanesené jedy. 

 

 

Ořešáková tinktura

    Proti parazitům, čistí zažívací ústrojí, detoxikační účinky. Dospělí: 2x5 kapek ráno večer 3 týdny.

Upozornění: Znovu užívat nejdřív po půl roku. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Nejíst 30 minut před a 1h po užití. V začátku užívání se může objevit průjem, bolesti zad nebo kloubů způsobené detoxikačními učinky. Uživejte vnitřně.

 

    Pavlikův komentář: tuto tinkturu vyrábím a mohu ji vřele doporučit. Má neuvěřitelný záběr a to v mnoha směrech. Další info na dotaz mailem. 

 

Ostropestřec mariánský (olej)

    Tuto bylinku prostě nelze nezmínit :-). Je o nejdokonlejší čistič a detoxikátor jater. Navíc podporuje jejich regeneraci.  Jeho užívání doporučuji především po léčbě antibiotiky. 

 

Himalájská sůl

    Na detox výborná věc. Koupel v solné lázni vám vyčistí kůži a zvedne náladu. Doporučuji asi 5 pol. lžic na koupel. Při koupeli navíc inhalujete výpary soli což je podobné pobytu v solné jeskyni. Tělo se zbavuje jedů i přes kůži a sůl je umí vytáhnout...a alespon části vás zbavit. Nicméně nikdy neopomíjejte odstranit příčinu ať je jakákoliv.

 

    Dobré zkušenosti mám se solí od firmy Cereus. Nicméně doporučuji kilové balení bez přísady bylin. Vyjde vás levněji, když si bylinky koupíte zvlášť. Jinak totiž zaplatíte + - stejnou cenu, ale za balení půlkilové.

 

Bylinky na detox

    Kotvičník zemní, Bříza list, Vřes obecný, Lípa květ, Kopřiva.

   

    Směs zalijeme vařící vodou a necháme 15 minut louhovat přikryté. Při pití této směsi nezapomeňte pít hodně tekutin!! Což by jsme vlastně měli neustále:-) . ( jen pro zajímavost....velmi podobná směs je i na hubnutí a odvodnění :-) ) 

 

    Nebo: Lžíce dubové kůry, lžíce anýzu. Vařte 7 minut v půl litru vody. Čaj vypijte v průběhu dne a to asi pět dní po sobě.

 

Řepa červená, zelí a další... viz "Nejen pro maminky - Imunita"

 

 

Hubnutí

    Neustále aktuální téma:-). Lidé neustále zkouší různé diety a cvičení...avšak málokdy úspěšně. Proč tomu tak je? Protože cvičení časem přestane bavit a "není na něj čas". A diety?? Většinou jsou jen na nějaký čas a pak si zase dáme stravu na jakou jsme zvyklí. Dovolte mi malou poznámku. Netrpíme nedostatkem a zvykli jsme si jíst spíš tolik aby jsme se přejídali než, aby jsme se pouze zasytili. Jídlo může být zdravé..chutné, ale přiznejme si....dost často jíme víc než by jsme potřebovali. Jelikož je to především mozek a naše myšlenky, které nás tvoří a utvářejí. Jednou z pomocných (ne-li nejdůležitějších) metod hubnutí je sám sebe si představovat jak budem vypadat, až přijdem o kila navíc. Zdá se vám to příliš snadné??  Ale takový život ve své podstatě je :-). A hlídat vlastní myšlenky...to není zas tak snadné. Vyžaduje to cvik a soustředění. Více pohybu nám v dnešní době také neuškodí a o blahodárném vlivu nedělní procházky v přírodě netřeba se rozepisovat. Věřte mi, že diety jsou dobré, ale na jiné věci nežli hubnutí. Určitě neuškodí úprava jídelníčku se zaměřením na více zeleniny a ovoce. Ale ještě jedna neméně důležitá věc....spousta lidí říká: "budu spokojený až zhubnu!".  Ó jaký omyl...jaký to nešvar....naopak...buďte se sebou spokojení už teď!  A výsledky se dostaví... rychleji a daleko silnější. Vždyt o stresu víme tolik, že to netřeba rozepisovat....spousta lidí jej zahání sladkým nebo přejídáním se. Jak velká změna nastane když se budete cítit spokojení už teď....a budete pro sebe dělat co je třeba aby jste upravili své proporce :-). K tomu vám pokusím se dopomoci také bylinkovými recepty a doporučuji také odkaz na výbornou bylinku: Kotvičník zemní. Najdete ji v Bylinkárně-bylinky jedna po druhé. 

Čajová směs na hubnutí: 

blizny kukuřice        5 dílů

kůra krušiny            5 dílů

kořen libečku           3 díly

květ trnky                2 díly

květ černého bezu  2 díly

nať zlatobýlu           2 díly

Dvě lžíce směsi necháme ve 1/4 litru vody přes noc macerovat. Ráno vše přivedeme k varu a necháme pod pokličkou asi 15 minut vylouhovat. Přecedíme a pijeme třikrát denně po třetině množství.

 

Nebo: 

Kotvičník zemní

Bříza list

květ černého bezu

Byliny smícháme po třetině od každé. Jednu lžíci směsi zalejeme vařící vodou... necháme 15 minut přikryté louhovat. Pijeme dva krát denně.

 

 A také můžete zkusit:   https://www.topvet.cz/masazni-kosmetika/oleje/032-skoricovy-masazni-olej 

 

Imunita

naleznete v záložce "Nejen pro maminky"