Něco o medu a skořici

Je zjištěno, že směs medu a skořice léčí spoustu nemocí. Med se vyrábí ve většině zemí světa. Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinný lék na všechny druhy nemocí, protože může být podáván bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Ačkoliv je med sladký, vědci zjistili, že ve správných dávkách neublíží ani diabetikovi. Toto je článek z časopisu World News z Kanady.

Pozor by si měli dát snad pouze lidé alergičtí na pyl a bodnutí hmyzem. Jinak by většina populace neměla mít problém :-).

 

 

 

 

Nemoci srdce:

 

Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb místo marmelády a jezte pravidelně ke snídani. 

Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání před infarktem. Pravidelná snídaně tohoto druhu uleví od zadýchávání a posilují srdeční tep. Navíc tako kombinace vrací žílám a cévám jejich pružnost.

 

Artritida:

Denně ráno a večer jeden šálek horké vody s dvěma lžičkami medu a malou lžičkou skořice. Pravidelností lze prý vyléčit i chronickou artritidu.

 

Infekce močového měchýře:

Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít. 

 

Bolesti zubů:

Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu. Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.

(mám osobně vyzkoušeno se samotným medem a po druhé aplikaci bolest zmizela)

 

Cholesterol:

2 lžíce medu a 3 čajové lžičky smíchané s 2dcl horké vody, které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázaly snížit hladinu o 10% do 2 hodin. Podává-li se 3x denně, je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. I samotný pravý med, je-li užíván denně, zabraňuje zvyšování cholesterolu.

 

Nachlazení:

3x denně 1 lžíci vlažného medu s 1/4 lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.

 

Potíže se žaludkem:

Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání od vzniku žal. vředů.

 

Plynatost:

Dle studií prováděných v Indii a Japonsku med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.

 

Posílení imunitního systému:

Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Vědci zjistili, že med obsahuje obrovské množství železa a vitamínů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

(V tomto ohledu med rozhodně nepodceňujte, má tolik vitamínů a minerálů, že vás dokáže rychle dát dohromady... a je to levnější než jít do lékárny.)

 

 

Těžký žaludek :

1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.

 

 

Chřipka: 

Vědci ve Španělsku zjistili, že med obsahuje přírodní látky, které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.

(Vážení, nemáte pocit, že naše babičky tohle všechno taky věděly?? :-) )

 

Dlouhověkost:

Čaj vyrobený z medu a skořice, je-li brán pravidelně, zabraňuje potížím dlouhého věku. Vezměte 4 lžíce medu, 1 lžíci skořice a uvařte spolu se 3 šálky vody a uvařte jako čaj. Pijte 1/4 šálku denně. To udržuje kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku. Délka života stále vzrůstá a i 100letí lidé mohou být svěží jako ve 20 letech.

(Upřímně vařit med se mi nezdá, ničí se tím vitamíny.)

 

Pupínky:

3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu. Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno omyje teplou vodou. Když to děláme denně do týdne pupínky zmizí i s kořeny.

(Asi bych to na noc přelepil.)

 

Kožní infekce:

Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzemy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

 

Hubnutí:

Každý den ráno, 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí. Pravidelné užívání sníží váhu i u mimořádně obézních osob. Pravidelné užívání zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.

 

Rakovina:

Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázaly, že i pokročilá rakovina kostí, žaludku a střev může být s úspěchem léčena. Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a skořice měsíc 3x denně.

 

Chronická únava:

Nedávné studie ukazují, že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil. Pacienti-senioři užívající med se skořicí v poměru 1 : 1. jsou čilejší a ohebnější. Dr. Milton, který tyto výzkumy prováděl říká, že 1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s vodou a brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita, obnoví do týdne vitalitu těla.

 

 

Co říci závěrem? Myslím, že vám to určitě neublíží a že je nejlepší to vyzkoušet. Co myslíte? Vzpomínáte, když jste byli děti? Krajíc chleba namazaný čerstvým máslem s medem patřil mezi oblíbené pochoutky. Asi na tom něco je :-)