Lupénka

Toto onemocnění je u doktorů poněkud nepochopené. Nejde totiž o kožní onemocnění. Je to problém jater, zeslabené střevní stěny a často překyselení organismu. Toxiny, které běžně prochází zažíváním, se dostávají do těla a posléze se projevují na pokožce. Například koupel v soli čistí kůži, proto je lupénkářům doporučován pobyt u moře. Ovšem logicky je tato "pomoc" pouze s krátkodobým účinkem. Pokud se tedy chce někdo lupénky zbavit, je třeba léčit játra a střeva. Především užíváním oleje z ostropestřce mariánského (čistí játra), užíváním vit. E (regenerace jater). Na střeva doporučuji čaj ze slézu (vytváří slizovitý potah, jež dovolí střevům se hojit bez podráždění) a doplňovat vit. skupiny B, především B6. Samozřejmostí je jaterní dieta. Případné překyselení srazíme do normálních hodnot pitím 3 decí šťávy z červené řepy nebo mrkve denně. Při překyselení organismu platí absolutní zákaz cukrů, jsou to nejtěžší překyselovače. Podobně jako pití kávy. Ze zkušenosti mohu říct, že lupénky se takto dá zbavit i do 3 měsíců. 

 Pokud vás zajímá (a to by rozhodně mělo) něco o příčině tohoto onemocnění, doporučuji knihu od pana Hrabici: Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí.

 

Dovolím si poznámku z posledních týdnů - vyrobil jsem kapky na čištění jater a zatím to vypadá, že na lupénku zabírají opravdu moc pěkně. Pak dáme řimbabu na opravu střev a uvidíme :-)